Прихований карниз для штор
Відображаються усі з 2 результатів
Встановлення підвісної стелі – популярний, красивий та практичний спосіб оформлення інтер’єру. Таке рішення дозволяє реалізувати найнезвичайніші ідеї дизайну, залишається актуальним для приміщень великої та малої площі. Однак, у цьому випадку варто заздалегідь продумати, чи будуть використовуватися штори або портьєри. Якщо гардини є невід’ємною частиною дизайну інтер’єру, найкращим варіантом буде купити прихований карниз для натяжних і гіпсокартонних стель.
Ці спеціалізовані будівельні вироби дозволяють повісити штори та фіранки у будь-якій частині приміщення. Карнизи прихованого монтажу встановлюються на одному рівні з натяжним полотном або підвісним гіпсокартоном. Порівняно із звичайними настінними моделями, вони не перевантажують інтер’єр зайвими громіздкими елементами. Гармонійно вписуються у загальну концепцію різноманітних сучасних дизайнів.
Прихований карниз у порівнянні з іншими
Сьогодні є кілька популярних способів повісити штори із використанням натяжних або гіпсокартонних стель. Реалізувати цю ідею дозволяють настінні, стельові та вбудовані карнизи. Кожен із варіантів має свої плюси та особливості установки.
Прихований карниз у порівнянні з настінним
Насамперед, варто розуміти, що настінна поперечина для штор не дозволить реалізувати приховані стельові гардини як оформлення. Класичні карнизи встановлюються лише під натяжною або гіпсокартонною стелею. Компактні пластикові моделі цих виробів для легких штор можуть виглядати доречно навіть у невеликому приміщенні. Але міцніші дерев’яні та металеві карнизи для важких гардин навряд чи можна назвати вдалим рішенням для стильного оформлення інтер’єру. Вони, як мінімум, недоречно виглядатимуть у сучасних стилях дизайну приміщення, наприклад, лофт, мінімалізм або хай-тек. Крім того, такі моделі не можуть встановлюватись на гіпсокартонні стіни.
Також варто уважно поставитися до вибору кольору настінних перекладин. Незважаючи на те, що вони представлені в найрізноманітніших варіантах, не завжди вийде підібрати їхній відтінок для гармонійного поєднання з іншими елементами в приміщенні та дизайном в цілому. А фарбувати такий виріб поверх заводського покриття навряд чи хороша ідея. Прихований карниз для штор є універсальним рішенням для оформлення сучасного інтер’єру. Він може бути пофарбований у будь-який відтінок з палітри кольорів RAL. Також прихована стельова гардина у вибраному забарвленні буде непогано поєднуватися з класичним білим та чорним кольором такого декоративного елемента.
Крім відсутності широкої варіативності вибору забарвлення, настінні моделі не дозволяють реалізувати популярний на сьогоднішній день ефект «парячих» штор. Все тому, що сама планка та кільця, на які підвішуються гардини, будуть видні оку. Для втілення цієї ідеї, як мінімум, потрібно відмовитися від класичних моделей з кріпленням на стіну, підібрати прихований стельовий карниз, купити порт’єри, що підходять до обраного інтер’єру. З іншого боку, настінні планки все ще залишаються найдешевшим варіантом виробів для підвішування штор. Також вони виготовляються з широкого переліку матеріалів, включаючи метал, пластик, дерево, комбіновані матеріали та представлені у безлічі варіацій.
Стельовий та прихований карниз
Одним з найбільш поширених та популярних варіантів кріплення для штор є карниз, вбудований у стелю. Він виділяється привабливим зовнішнім виглядом, пропонується з одним, двома та трьома каналами для глайдерів. Однак, перед ухваленням рішення купити такий виріб, важливо розуміти особливості його встановлення.
Плівка натяжної стелі або тонкий підвісний гіпсокартон не призначені для кріплення будь-яких важких предметів. Тому вбудований карниз у стелю встановлюється на дерев’яний брусок, змонтований до стелі за допомогою металевих підвісів. Дошка повинна бути на рівні з натяжною або гіпсокартонною стелею. Вбудований карниз для штор монтується до дерева прямо через гіпсокартон, вінілову або тканинну плівку. В останньому випадку важливо зміцнити отвори в натяжному матеріалі пластиковими термокільцями, інакше згодом на місцях кріплення карнизу до дерева може виникнути розрив. Матеріал такого карниза доступний у кількох варіантах (сталь, алюміній, пластик, дерево). Підбирається в залежності від ваги гардин.
Встановлення у відкритій ніші
Ще один популярний спосіб – встановити стельовий карниз у прихованій ніші. Це не менш трудомісткий процес. Карниз для прихованого монтажу кріпиться безпосередньо до капітальної стелі. Далі виготовляють спеціальну підставку (найчастіше із металевого профілю), на якій потім закріплюють натяжне полотно. Внаслідок цього прихований карниз залишається повністю невидимим. Штори начебто звисають прямо зі стелі. Також непоганою ідеєю буде купити спеціальний стельовий карниз під світлодіодну стрічку. З правильним підсвічуванням прихованої ніші на стелі можна створити гарну та приємну атмосферу у приміщенні.
Однак, варто враховувати і мінуси таких виробів, серед яких:
- Візуальна складова. Вбудований карниз для штор все ж таки буде виділятися, так як встановлюється поверх натяжної стелі. І чим масивніша планка, тим помітнішим буде виріб.
- Складність робіт. Установка таких конструкцій потребує точного планування та розрахунків, а також спеціальних навичок та знань. Особливо, якщо вибраний стельовий карниз з підсвічуванням. Необхідно виконати точну розмітку, встановити профілі, що фіксуються, підготувати основу і місця кріплень для прихованого карниза, здійснити монтаж підвісної стелі, правильно закріпити карниз.
- Вартість. Ціну такого ремонту також можна зарахувати до недоліків. Щоб встановити стельовий карниз у прихованій ніші на натяжну стелю, потрібно купити додаткові будматеріали і провести спеціалізовані роботи.
Чому варто вибрати саме прихований карниз
- Легкість встановлення. Карниз прихованого монтажу може бути актуально через продуману конструкцію. Виріб монтується до металевого профілю, який закріплюється на металевих підвісах до основної стелі. Немає сенсу робити складний монтаж дерев’яного бруса або проектування прихованої ніші.
- Естетична краса. Прихований карниз, вбудований у натяжну стелю, встановлюється в розріз самої стелі, тому знаходиться на одному рівні з плівкою або гіпсокартоном. Це позитивно впливає на візуальну складову інтер’єру приміщення. Особливо якщо пофарбувати прихований карниз у колір натяжної плівки або гіпсокартону.
- Надійність. Ці вироби виготовляються із чистого алюмінію, який є водночас легким та міцним. Тому навіть важка прихована гардина для натяжної стелі надійно висітиме на такій конструкції.
- Доступність. Зрозуміло, вартість установки цих спеціалізованих будівельних виробів буде відчутно вищою за монтаж класичних настінних варіантів. Тому прихований карниз купити воліють багато хто з тих, кого приваблює сучасний стиль оформлення інтер’єру.
Прихований карниз в інтер’єрі
Цей спеціалізований будівельний елемент дозволяє реалізувати деякі прийоми в дизайні інтер’єру. Одним із найпопулярніших є зонування внутрішнього простору приміщення за рахунок встановлення ширми. Прихований карниз для натяжних стель дозволить оригінальним способом відокремити зону в квартирі-студії або кімнаті за допомогою гарних портьєрів. Це дозволить з комфортом працювати, відпочивати чи обідати, не заважаючи іншим присутнім у приміщенні.
Прихований карниз під натяжну стелю купити актуально і для інших цікавих рішень, в тому числі для:
- Налаштування балдахіна. Якщо у поділі спальної кімнати немає необхідності, а комфорт під час сну та відпочинку є пріоритетом, простір навколо ліжка можна обладнати балдахіном. Реалізувати цю ідею дозволить карниз стельовий прихований і правильно підібрані штори. Гарний балдахін зробить обстановку більш затишною і може стати оригінальною окрасою інтер’єру.
- Облаштування дитячої. Приховані карнизи для натяжної стелі допоможуть створити затишний куточок для ігор та творчості в кімнаті дитини. Причому ідей реалізації цього завдання є досить багато. Наприклад, за допомогою штор можна зробити якусь подобу казкового намету. Або зробити імітацію лаштунків на імпровізованій сцені. Також карниз для штор прихованого монтажу залишається актуальним до створення додаткового затишку спального місця в дитячій.
- Оформлення вбиральні. Не завжди є можливість чи бажання встановлювати двері та дверцята шафок у вбиральні. Повісити штори – непогане рішення у цьому випадку. А красиво реалізувати цю ідею допоможе стельовий прихований карниз. Він дозволить гарно організувати навіть найменший гардероб. В цьому випадку особливо актуально встановити стельовий карниз для штор із підсвічуванням. Правильно розміщені елементи освітлення допоможуть не лише висвітлити вбиральню, а й надати її інтер’єру оригінального та завершеного вигляду.
Де ще можна використовувати прихований карниз для штор
Установка таких декоративних функціональних елементів є актуальною не тільки для житлових будівель. Купити прихований карниз для штор – гарне рішення для красивого оформлення ресторану чи кафе. З метою створення максимально комфортної та приємної обстановки, в яку хочеться повернутися, власники таких закладів нерідко використовують гардини для оформлення інтер’єру. А прихований стельовий карниз якраз дозволить оригінально підвісити штори і не порушуватиме загальну композицію.
Медичні установи є ще одним актуальним варіантом використання таких виробів. Прихований карниз можна купити для облаштування палат реанімації або травматології. Такий декоративний елемент легко встановлюється на гіпсокартонну або натяжну стелю. Дозволяє надійно підвісити непрозору ширму по периметру кожного ліжка, тим самим забезпечити комфортніші умови перебування в лікарні для пацієнтів.
Це лише кілька наочних прикладів того, як можна успішно продати приховані карнизи для штор стельові. Універсальність цих виробів відкриває багато можливостей їх застосування для оформлення інтер’єру приміщень.