Популярні товари
-
Профіль для тіньового зазору pr-1020ral фарбований
Профіль тіньового шва алюмінієвий 256,00 грн / пог.м -
Сучасний плінтус з анодованого алюмінію Pl-S1060А
Плінтус прихованого монтажу алюмінієвий 320,00 грн / пог.м -
Плінтус для сходів Pl-50L10b фарбований на вибір
Плінтус прихованого монтажу алюмінієвий 322,00 грн / пог.м
Тіньова стеля в інтер’єрі
Традиційні способи обробки стель побілкою, фарбою або дешевими облицювальними матеріалами (наприклад, з пінополістиролу) поступово відходять у минуле. Сьогодні в області дизайну інтер’єру представлений широкий перелік багаторівневих конструкцій із гіпсокартону, натяжних плівкових та тканинних матеріалів із 3D-малюнками. А останні кілька років активно набирає популярність тіньова стеля з підсвічуванням.
Що таке тіньова стеля
Це підвісна конструкція, яка за допомогою спеціальних деталей та кріплень розміщується у верхній частині приміщення на певній відстані від стін. Завдяки наявності зазору в кілька сантиметрів по периметру створюється відчуття, що тіньова натяжна стеля буквально висить у повітрі.
Найбільш популярні конструкції зі світловими лініями. Світлодіодна стрічка розташовується по краях підвісного виробу під певним кутом. В результаті світло рівномірно розсіюється по контуру, тим самим ще більше посилюючи ефект стелі, що ширяє. Крім прикраси інтер’єру, таке підсвічування може бути допоміжним освітленням у приміщенні.
Основні види стель
Всього існує два основних типи тіньових стель – натяжні (з ПВХ-плівки або тканини) і гіпсокартонні. Кожен із видів має унікальну технологію встановлення, технічні характеристики, особливості та переваги.
Натяжна тіньова стеля
Натяжна стеля з підсвічуванням, що складається з плівки ПВХ або тканини, схожа за технологією установки зі стандартними варіаціями без освітлення. Єдина відмінність – наявність спеціальних комплектуючих. Усередині цих деталей знаходиться порожнина, в яку під певним кутом розташовується світлодіодна стрічка. Вона захищена спеціальною прозорою заглушкою-розсіювачем, яка запобігає скупченню пилу.
Серед основних переваг тіньових натяжних стель можна виділити такі:
• Універсальність – полотно можна встановити у приміщенні будь-якої площі.
• Варіативність – натяжні конструкції можуть мати різну форму, складатися з кількох рівнів або окремих модулів, відрізнятися за фактурою та кольором.
• Довговічність – натяжні тіньові стелі служать не менше 10-12 років.
• Додатковий захист – ПВХ-плівка має високу міцність, тому здатна витримати велику кількість води під час затоплення сусідами зверху.
• Легкість у догляді – тіньова стеля буде особливо актуальною на кухні, оскільки будь-які забруднення легко видаляються вологою ганчіркою.
Як і в будь-якого іншого матеріалу, у цього виду обробки є і мінуси. Плівка ПВХ не стійка до механічних пошкоджень та різких перепадів температур. Тканина краще захищена від проколів і порізів, але більше схильна до забруднень.
Гіпсокартонна тіньова стеля
Тіньова стеля з гіпсокартону базується на міцному металевому каркасі. Міцна основа дозволяє витримати велику вагу конструкції. Як і натяжна, стеля з гіпсокартону з підсвічуванням по периметру може бути багаторівневою. За допомогою такого матеріалу можна реалізувати найсміливіші дизайнерські ідеї в незвичайних підвісних фігурах.
Конструкції з гіпсокартону також мають ряд відмінних переваг, серед яких:
- Термостійкість – матеріал стійкий до високих температур і не деформується під час перегріву, що дозволяє використовувати будь-які освітлювальні прилади.
- Міцність – завдяки надійному каркасу та високим фізичним властивостям гіпсокартону, в оформленні можна використовувати різні елементи (дзеркала, ліпнину, мозаїчне скло та ін.).
- Стійкість – крім відмінного захисту від механічних пошкоджень та високих температур, цей матеріал легко перефарбовується.
Слабким місцем гіпсокартону є волога. Навіть при попаданні невеликої кількості води на матеріалі залишаються видимі розлучення та плями. Але сьогодні на ринку представлений широкий вибір вологостійкого гіпсокартону, який виключає цю проблему.
Також є ще один спосіб створити тіньовий ефект – карнизне підсвічування. Спеціальний плінтус кріпиться зверху по периметру кімнати. У поглиблення такого профілю для тіньової стелі встановлюється на клей світлодіодна стрічка. Завдяки правильно розміщеному освітленню створюється ефект «легкості».
Цей спосіб є найдоступнішим за ціною. Актуальний для невеликих кімнат та приміщень, у яких не хочеться втрачати дорогоцінні сантиметри на підвісних конструкціях. Кріплення досить прості в установці, мають високу міцність при відносно невеликій вазі.
Тіньова стеля – варіанти конструкції
За кількістю рівнів тіньові натяжні стелі можна розділити на три типи:
• Однорівневі – найпростіші. Виконуються в одній площині, ефектно підкреслюють межі навіть без підсвічування і не обтяжують місце приміщення.
• Дворівневі – універсальні тіньові конструкції. Складаються з основи та додаткового ярусу, який може представляти фігури різної форми. Завдяки своїй об’ємності візуально розширюють простір і змінюють початкову геометрію приміщення.
• Багаторівневі – найскладніші та найефектніші. Такі стелі не варто встановлювати у ванній, туалеті або коридорі. Через свою громіздкість вони підходять тільки для просторих кімнат та досить високих приміщень.
Підвісні елементи не мають строгих обмежень за формою, що дозволяє реалізувати найоригінальніший і незвичайний дизайн інтер’єру. Найбільш популярні такі варіанти:
- Тіньові лінії. Прямі, хвилясті, зигзагоподібні або ламані смужки світла – це цікавий спосіб обіграти зонування кімнати. Також тіньові лінії стануть оригінальним та ефективним джерелом основного освітлення.
- Класичні форми. Кола, овали, квадрати та інші геометричні фігури найчастіше зустрічаються в оформленні приміщень. Вони відмінно поєднуються з видами сучасного дизайну і посилюють ефект, що ширяє, за рахунок свого обсягу.
- Довільні фігури. Не обов’язково задовольнятися готовими шаблонами. Досить замовити унікальний стельовий дизайн у спеціаліста та реалізувати його за допомогою спеціальних багетів з підсвічуванням
Також є кілька варіантів розміщення освітлення:
- По периметру – надає простору глибини та візуально збільшує обсяг.
- З одного боку – створює ефект асиметрії та тіньової стіни.
- У ніші – декоративне доповнення, яке можна реалізувати у різних формах.
Тіньова стеля – оформлення
Натяжна тіньова стеля без підсвічування або зі світловими лініями може бути виконана безліччю оригінальних методів. Найпоширенішими є такі:
• Фотодрук. Гарне зоряне небо, зображення квітів, природи чи тварин, старовинні фрески чи реалістичні фото – все це може додати інтер’єру ексклюзивності та насиченості.
• Точкове освітлення. За допомогою світильників та світлодіодних стрічок можна виділити окремі зони у приміщенні. Посилити тіньовий ефект підвісної конструкції. Повністю висвітлити чи створити тематичну атмосферу в кімнаті.
• Світлорозсіювальна вставка. Це ще один спосіб, що дозволяє досягти цікавих світлових ефектів. Наприклад, акцентувати увагу на конкретній ділянці, що ширяє, візерунку або фігурі.
• Комбінований варіант. Даний спосіб є поєднанням ПВХ-плівки з гіпсокартоном. Завдяки поєднанню декількох матеріалів та правильно підібраному підсвічуванню, можна створити унікальну та незвичайну композицію.
Тіньові конструкції зі світловими лініями особливо виграшні для невеликих кімнат. Нехай вам і доведеться пожертвувати кількома сантиметрами висоти кімнати, але ви все одно виграєте у візуальному сприйнятті. Завдяки прихованому підсвічуванню, приміщення буде здаватися значно більшим і вищим. Візуально збільшити квадратні метри також допоможуть світлі тони, які наповнять кімнату додатковим простором та затишком.
Світлові лінії можуть бути основним джерелом освітлення або успішно комбінувати із люстрою, настінними світильниками або торшерами. Приховане підсвічування в стелях, що парять, також може виступати в ролі нічника в спальні, дитячій кімнаті, передпокої або ванній.
Все для тіньової стелі в Україні
Інтернет-магазин «Профі-Плінт» – найкращий дистриб’ютор якісних будівельних матеріалів у країні. У нашому асортименті представлені приховані плінтуси, тіньовий профіль для тіньової стелі та інші компоненти, які дозволять реалізувати унікальний дизайн для інтер’єру будь-якого приміщення.
Окрім асортименту, ми раді запропонувати найлояльнішу ціну на спеціалізовані будівельні матеріали в Україні. Вибрати відповідні компоненти та оформити замовлення з доставкою можна на офіційному сайті компанії. Якщо знадобиться допомога в підборі матеріалів для тіньової стелі, або необхідна консультація спеціаліста, зв’яжіться з нами в Telegram, Viber, WhatsApp або по телефону.