Плінтус МДФ - особливості та монтаж

Showing all 12 results

Оздоблення приміщення – важлива стадія на завершальній стадії ремонту. Одним із ключових етапів, який надає підлоговому покриттю завершений акуратний вигляд, є плінтус МДФ. Цей будівельний матеріал з кожним роком продовжує набирати популярності серед споживачів. Займає лідируючі позиції на ринку завдяки низці унікальних позитивних якостей та особливостей.

Чому МДФ плінтус такий популярний

плінтус мдф у передпокої

Ця малопомітна, але значуща деталь в інтер’єрі, виготовляється з широкого розмаїття матеріалів – дерево, пластик, дюрополімер тощо. Незважаючи на багатий вибір, серед споживачів найпопулярнішим залишається саме МДФ плінтус. Ці вироби виготовляються із деревних волокон дрібнозернистої фракції, змішаних зі смолами та оброблені парою під тиском.

Завдяки унікальним технічним характеристикам, МДФ плінтус має не тільки зручну конструкцію для простого монтажу, а й низку інших переваг, серед яких:

плінтус мдф загальний
    • Привабливий вигляд. На ринку представлений певний вибір цих елементів декору в класичному білому кольорі, заґрунтованих та підготовлених під фарбування. Завдяки цьому можна легко реалізувати будь-який творчий задум в оформленні приміщення. Виконати його відповідно до дизайну інтер’єру та виду покриття для підлоги.
    • Гнучкість. Плінтус підлоговий із МДФ має непогану еластичність, тому його установка можлива навіть на нерівну поверхню. Однак, під час монтажу виробу на стіну не рекомендується докладати значних зусиль, оскільки матеріал має невисоку стійкість до зламу і може поламатися.
    • Вологостійкість. Цей елемент декору може встановлюватись у приміщеннях з підвищеним рівнем вологості. Заводське наступне фарбування забезпечує гарний захист від води на довгі роки. Тим не менш, монтаж плінтусів із МДФ не рекомендований у ванних та санвузлах. Матеріал може деформуватися при регулярному прямому попаданні води. Для цих цілей чудово стане у пригоді алюмінієвий плінтус.
    • Екологічність. Ці вироби виготовляються із натуральних матеріалів, що робить їх на 100% екологічно безпечними для здоров’я людини. Головне купувати цей елемент дизайну інтер’єру у перевіреного виробника з бездоганною репутацією на ринку. Все це тому, що багато брендів, що пропонують нижчу ціну на аналогічну продукцію, можуть використовувати токсичні фенолформальдегідні смоли як дешевий сполучний матеріал.

Основні відмінності елемента декору з стружки деревини

Існує кілька видів даних виробів, які різняться між собою за матеріалом, з якого вони виготовлені.

Плінтус ПВХ чи МДФ

Моделі із полівінілхлориду знайомі споживачеві вже не перший десяток років. Вони мають непогані технічні характеристики, легко встановлюються і мають дуже привабливу ціну. Однак, через широке розмаїття матеріалів на ринку, залишається актуальним питання — який плінтус кращий, МДФ чи ПВХ?

плінтус мдф у коридорі

Відповідь на нього можна знайти в порівнянні переваг двох видів цих виробів:

    • Простота встановлення. Монтаж МДФ плінтуса можливий у кількох варіаціях – на клей, кліпси та саморізи (на алюмінієвий профіль). Вироби з ПВХ кріпляться до стіни лише жорстким способом (за допомогою будівельних скоб, цвяхів та шурупів). У випадку з останнім матеріалом необхідні спеціальні елементи для кутових з’єднань.
    • Надійність. Моделі з ПВХ є більш довговічними у приміщеннях з високим рівнем вологості, проте їхня міцність залишається під питанням. У житлових кімнатах та офісних центрах актуальна установка плінтуса зі МДФ, оскільки він має підвищену міцність. Випадковий фізичний контакт, наприклад, з пилососом або колесами візка ніяк не вплине на його зовнішній вигляд. У той же час, на ПВХ може залишитися видима вм’ятина.
    • Персоналізація. У питанні розмаїття вибору кольорів не можна відразу сказати, краще плінтус МДФ або ПВХ. Вони цілком успішно імітують дерево та інші матеріали. Моделі з ПВХ пропонуються виключно в конкретних відтінках, а варіації з пресованої стружки деревини часто випускаються під фарбування. Це значно збільшує сферу їх застосування і дозволяє персоналізувати виріб під будь-який дизайн інтер’єру.
    • Підлогове покриття. Монтаж плінтуса МДФ бездоганний варіант саме для дерев’яної підлоги. Безліч варіантів стилізації дозволяють легко підібрати оптимальний дизайн для конкретного покриття для підлоги з дерева. Вироби з ПВХ більш актуальні для монтажу з лінолеумом та ковроліном.

Плінтус дюрополімер чи МДФ

плінтус дюрополімер у кімнаті

Вироби із спіненого полістиролу досі не втрачають актуальності, особливо в області оздоблення інтер’єру приміщення. Тому покупцю досить складно визначити, який плінтус кращий, дюрополімер або МДФ. Кожен із матеріалів має свої переваги та недоліки.

Щоб зрозуміти, який плінтус краще, МДФ чи дюрополімер, достатньо порівняти на такі критерії:

    • Густина. Планки зі спіненого полістиролу можуть похвалитися показниками 350-420 кг/м. куб. У той же час елементи декору з дерева мають щільність 600-800 кг/м. куб. Отже, другий варіант має набагато більшу міцність, що позитивно відбивається на його експлуатаційних характеристиках.
    • Зовнішній вигляд. У цьому випадку плінтус МДФ чи дюрополімер не мають суттєвих відмінностей. Обидва варіанти пропонуються у широкій різноманітності моделей різної висоти, товщини та форми. Однак, дюрополімер потребує фінішної обробки, навіть якщо ви хочете залишити оригінальне заводське забарвлення. Чи потрібно фарбувати білий плінтус МДФ? Не потрібно, оскільки виріб вже покритий ґрунтовкою та фарбою, отже, готовий до встановлення.
    • Довговічність. Дюрополімерний плінтус або МДФ є приблизно однаковим терміном. Все завдяки високій щільності та міцності матеріалів. Однак перший матеріал нерідко кришиться при механічному впливі, наприклад, ударі. Якщо дивитися на перспективу, то у виборі дюрополімер або МДФ краще віддати перевагу другому варіанту.

Плінтус МДФ чи пластик

плінтус мдф на простінку

Вироби для облицювання покриття з поліуретану вже давно представлені на ринку. Тому в питанні, який плінтус кращий, МДФ чи пластик, розібратися значно простіше. Достатньо порівняти такі параметри:

    • Міцність. Пластик значно поступається в ударостійкості деревоволокнистої плити. Він менш стійкий навіть до незначних механічних пошкоджень. Якщо не знаєте, який плінтус краще вибрати, МДФ або поліуретан, рекомендується віддати перевагу першому матеріалу через його надійність.
    • Естетична привабливість. Зовнішній вигляд – важливий критерій підбору цих виробів. Щоб зрозуміти, що вибрати, поліуретановий плінтус або МДФ, достатньо порівняти естетичну привабливість моделей. Варіанти з пресованої деревини виглядають більш натурально та стильно.
    • Ціна. У питанні вартості не складно вибрати плінтус МДФ чи поліуретан. Пластикові моделі коштують відчутно дешевше. Але невисока ціна спричиняє ряд недоліків, деякі з яких перераховані вище. Тому, що в результаті вибрати, плінтус пластик чи МДФ, залишається рішення суто індивідуальне. Якщо дозволяє бюджет, краще віддати перевагу надійнішому матеріалу.

Установка МДФ плінтуса

Монтаж даних виробів можна зарахувати до середнього рівня складності. Плінтус МДФ, встановлення якого має кілька варіантів, дозволяє реалізувати будь-який творчий задум. Тому вироби цього матеріалу широко використовуються в оформленні інтер’єру приміщення. Залишається тільки визначитися з тим, як зміцнювати МДФ плінтус.

Усього існує 3 типи установки, які ми детальніше розглянемо нижче.

Монтаж плінтуса МДФ на рідкі цвяхи

плінтус мдф на рідкі цвяхи

Це один із найпростіших способів встановлення. На відміну від кріплення, рідкі цвяхи забезпечують надійну фіксацію, не пошкоджуючи поверхню і не залишаючи слідів. Варто розуміти, що поклейка плінтуса МДФ здійснюється виключно на рівну стіну. В іншому випадку не вдасться досягти щільного прилягання матеріалу, що може негативно позначитися на зовнішньому вигляді та подальшій експлуатації виробу.

Монтаж МДФ плінтуса на клей здійснюється за таким алгоритмом:

    • підготовка поверхні;
    • вимірювання та розмітка;
    • підготовка та нанесення клею;
    • монтаж та фіксація плінтуса із МДФ на правильній висоті до висихання рідких цвяхів;
    • заповнення швів.

Монтаж МДФ плінтуса на кліпси

плінтус мдф на кліпси

Спеціальні фіксатори значно спрощують процес установки даних виробів. Монтаж МДФ плінтуса на кліпси займає менше часу, ніж на рідкі цвяхи, оскільки не вимагає очікування затвердіння клею. Більш того, такий спосіб кріплення дозволяє в будь-який момент зняти певний відрізок виробу при необхідності і легко встановити його назад.

Як закріпити плінтус МДФ на кліпси? Рекомендовано діяти за таким алгоритмом:

    • Підготовка поверхні — очищення та вирівнювання стін (за допомогою ґрунтовки або шпаклівки).
    • Вимірювання та розмітка – визначається необхідна довжина матеріалу, здійснюється підрізка та розпил МДФ плінтуса.
    • Вибір та встановлення. Кліпси – фіксатори підбираються за розміром (залежно від ширини виробу), монтуються на стіну за допомогою шурупів або дюбелів на відстані 40-50 см один від одного.
    • Встановлення МДФ плінтуса на кліпси – виріб вставляється у фіксатори.
    • Регулювання – необхідно переконатися, що плінтус МДФ, монтаж якого здійснено на кліпси, розташований на одному рівні по всій довжині.
    • Фіксація та заповнення швів – виріб щільно притискається до стіни та засувається. Установка плінтуса МДФ на кліпси має на увазі заповнення швів між матеріалом та стіною. Можна використати герметик.

Установка МДФ плінтуса на шурупи

Цей спосіб також можна віднести до одного з найпростіших. Кріплення МДФ плінтуса на шурупи займає небагато часу і забезпечує надійну фіксацію виробу. Для естетичної краси всі місця закручування шурупів замазуються, ґрунтуються та фарбуються.

плінтус мдф з кріпленням на планку

Також монтаж плінтуса МДФ шурупами можна здійснювати на заздалегідь встановлену планку. Цей спосіб актуальний, наприклад, при нерівній поверхні або заглибленнях у стіні. Укладання МДФ плінтуса без планки не буде менш надійним через високу міцність матеріалу. Головне — стежити, щоб виріб прилягав ідеально рівно за одним рівнем.

Як встановити плінтус МДФ на нерівні стіни

Монтаж даних виробів на викривлені поверхні може бути складним завданням. Однак, при правильній підготовці та дотриманні всіх рекомендацій, можна якісно встановити плінтус МДФ на нерівні стіни. Для цього не потрібно профільних знань та навичок.

плінтус мдф у кімнаті-2

Щоб зрозуміти, як кріпити МДФ плінтус до нерівної стіни, достатньо продумати алгоритм дій. Рекомендується розділити роботу на наступні етапи:

    • Підготовка поверхні — вирівнювання сильних заглиблень та виступів, вимірювання довжини, розмітка місць встановлення.
    • Вибір кріплення – кріплення МДФ плінтуса до нерівної стіни рекомендується виконувати за допомогою спеціальних кліпсів або шурупів. Рідкі цвяхи в цьому випадку не актуальні, тому що вимагають ідеально гладкої поверхні.
    • Монтаж, регулювання та фіксація – завершальний етап. Виріб встановлюється на поверхню, видужує і пересувається в потрібну позицію при необхідності, остаточно фіксується кліпсами або шурупами.

Кріплення плінтуса МДФ до нерівної стіни супроводжується фінальною обробкою видимих швів та зазорів. Для цього можна використовувати спеціальну пасту чи акриловий герметик.

Shopping Cart